Miniškolka Babyboom

Školka je poblíž stanice metra Palmovka, což velmi ulehčuje dopravu z centra města. Sídlíme v obytném domě a ve vnitrobloku máme vlastní hřiště se vším potřebným vybavením, kam si děti chodí hrát každý den před obědem. Dodržujeme veškeré hygienické normy v souladu s normami EU. Školka je malá, domácího typu, proto je v ní útulná a přívětivá atmosféra.

Naše mezinárodní školka zahájila svou činnost v roce 2010. Naši vychovatelé mají odpovídající pedagogickou kvalifikaci a certifikát Českého červeného kříže. Na desetičlennou dětskou skupinu připadají vždy dva vychovatelé. V práci s dětmi používáme waldorfskou metodiku i metodu Montessori. Naše školka i děti v naší péči jsou pojištěny pro případ nehody. Při výuce a komunikaci v českém a anglickém jazyce je vždy přítomen rodilý mluvčí.

Dáváme přednost individuálnímu přístupu ke každému dítěti, snáze se tak zařadí do kolektivu a přizpůsobí se měnícím se okolním podmínkám, a přitom je možné rozvíjet jeho nadání, prohlubovat jeho znalosti a otvírat před ním všemožné obzory. Později mu to pomůže při hledání sebe sama i volbě povolání.

Naším úkolem je pomocí her, učebnic a rozvíjejících aktivit všestranně rozvíjet osobnost Vašeho dítěte. Implementace programu "Začít spolu". Zároveň zaručujeme dětem pravidelnou stravu a denní režim, což je pro jejich psychické i fyzické zdraví nezbytné. Vyvážený jídelníček a povinné pravidelné cvičení podporují celkový rozvoj dítěte a pomáhají Vám, milí rodiče, v nelehké práci pečovatelů o nastupující generaci, která je nejen naší budoucností, ale i budoucností této země a celého světa.

S rodiči úzce spolupracujeme, veškeré povahové rysy dítěte jim sdělujeme a hovoříme o nich. Dítě okolo třetího roku je obvykle připravené a samo si přeje vstoupit do skupiny vrstevníků, komunikovat, navazovat přátelství, poznávat různé formy komunikace, potkat první lásku, svářet se a smiřovat, prát se a obhajovat svůj názor. My dítěti v tom všem nebráníme, jen zabezpečujeme nezbytné podmínky, respektujeme v něm samostatnou tvořící se osobnost, která má vlastní názor, úhel pohledu i životní zkušenost.

Jsme velmi aktivní: poznávací exkurze, hudební a výtvarné kroužky, příprava na školu, čeština a angličtina, divadelní představení i vystoupení pro rodiče, společné slavení svátků i poznávání okolí. Doufáme, že pobyt u nás a vzájemné setkávání bude pro Vás i vaše děti přínosem a pomůže Vašemu dítěti stát se opravdovým světoobčanem!

 

Sokolovská 428/137

Praha 8 - Libeň

608774777

info@babyboomskolka.cz

www.babyboomskolka.cz


Fotogalerie: Miniškolka Babyboom

Tato fotogalerie je prázdná.


Miniškolky.cz

Miniškolky i pro obce, církev a občany

01.04.2010 11:38
Možnost zakládat takzvané miniškolky určené pro menší počet dětí by neměli mít pouze zaměstnavatelé. Jejich zřizovateli by se podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) mohly stát i jiné subjekty, například obce, soukromé osoby nebo třeba církve. Práce na částečný úvazek je zatím na českém...

—————

Investice do firemních školek

01.04.2010 11:37
V době finanční krize firmy velmi opatrně zvažují, kam budou směřovat svoje investice. Odborníci se shodují, že rozumné může být například zřizování firemních školek. Vznik a provoz firemních školek je zhruba o polovinu levnější než náklady vynaložené na hledání a vyškolení nových pracovníků....

—————

Miniškolky i otcovská dovolená jsou v nedohlednu

01.04.2010 11:33
Od 1. ledna 2010 měly začít platit nové podmínky pro zřizování firemních školek a miniškolek a měla být nastavena nová pravidla pro vzájemné rodičovské hlídání dětí. Návrh „prorodinného balíčku“ přinesli do Poslanecké sněmovny tehdejší místopředsedové ODS a KDU-ČSL Petr Nečas a Michaela Šojdrová....

—————


Hledáte zábavu pro Vaše děti ? Co takhle podívat se společně pohádky online ? Krteček, Tom a Jerry a další kreslené pohádky zdarma ke shlédnutí


Za podporu našich stránek děkujeme :


Doporučujeme : Oslava narozenin